tel. +48 22 55 40 730

Podsumowanie BraveCamp – Szkoły Letniej Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego 3 – 7 lipca 2017 r.

2017-07-25

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego zakończył pierwsze trzy miesiące działania. Z naszych usług skorzystało prawie 600 studentów i doktorantów z UW oraz kilkudziesięciu studentów WUM.

Zgłoszono około 180 projektów studenckich, które będą teraz rozwijane dzięki naszemu wsparciu. Zwieńczeniem tego okresu była letnia szkoła IUW – BraveCamp zorganizowana przy wsparciu sponsora – Pfizer Polska.

BraveCamp od samego początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Pomimo tego, że rekrutacja odbywała się w czasie sesji, swoje projekty zgłosiło prawie 70 osób, z których jury po długich analizach wybrało 23 najlepsze.

Przez 5 dni studenci intensywnie pracowali nad swoimi pomysłami, rozwijając i ulepszając je pod kątem możliwości realnego wdrożenia. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem innowacyjności i profesjonalnym podejściem, proponując zaawansowane technologicznie projekty.

BraveCamp jest sukcesem z perspektywy UW – zyskaliśmy zdolnych i ambitnych ambasadorów, którzy będą promować działania Uniwersytetu i Inkubatora UW w swoich środowiskach. Zależy nam, aby Uniwersytet rozwijał i propagował nowatorskie formy nauczania, oryginalne programy rozwijania projektów praktycznych, gdyż wierzymy, że budują one silną więź studentów z Uniwersytetem i kreują zmianę w otoczeniu społecznym. BraveCamp z pewnością przyczynił się do umocnienia tych relacji.

Sukces BraveCamp to:

Ludzie i atmosfera

Na BraveCamp zakwalifikowali się studenci i doktoranci w przeważającej części z wydziałów nauk ścisłych:

• Biologii (4 os.),
  • Fizyki (3 os.),
  • MIMu (2 os.),
  • Chemii (1 os.),
  • Geologii (1 os.),
  • MISMaPu (1 os.).

W mniejszej części z wydziałów humanistycznych:

• Zarządzania (3.os.),
  • Dziennikarstwa (2 os.),
  • Socjologii (1 os.),
  • Filozofii (1 os.),
  • Lingwistyki Stosowanej (1 os.),
  • Ekonomii (1 os.),
  • Psychologii (1 os.).

Mocną stroną BraveCamp byli uczestnicy i przyjacielska atmosfera podczas całego wyjazdu. Studenci bardzo szybko się zintegrowali i zaprzyjaźnili ze sobą.

Brave Camp

Trenerzy, mentorzy i zajęcia

Uczestnicy wzięli udział w 40 godzinach praktycznych zajęć z tematyki:

• modelowania biznesowego – Hubert Dyba i Rafał Kamiński,
  • marketingu i sprzedaż – Filip Duszczak,
  • budżetowania – Dagmara Strzębicka,
  • przywództwa i zarządzania zespołem – Piotr Kolmas.

Brave Camp

Celem zajęć było dostarczenie praktycznych narzędzi i umiejętności potrzebnych do samodzielnego rozwijania pomysłów naukowych i biznesowych.
Finałem BraveCamp były prezentacje konkursowe przygotowywane pod okiem najlepszych trenerów i ekspertów: Rafała Kamińskiego, Huberta Dyby, Dagmary Strzębickiej – ekspertki Inkubatora UW, Piotra Kolmasa, Filipa Duszczaka, Anny Firlej – z zespołu IUW, Aleksandry Gołdys z Instytutu Studiów Społecznych, Agnieszki Pugacewicz – koordynator DELab UW, Łukasza Rodka ze spółki RDLS oraz Michała Kurzelewskiego – dyrektora medycznego Pfizer.

Ostatniego dnia uczestnicy wzięli udział w grze symulacyjnej na temat przywództwa „Winnica”.

Projekty i wyniki

Z około 70 aplikacji zgłoszeniowych jury wyłoniło 23 najlepsze pomysły. Są to zarówno praktyczne projekty naukowe, biznesowe, społeczne lub łączące więcej niż jedną dziedzinę.

Nagroda główna

Główną nagrodę ufundowaną przez sponsora w wysokości 10 000 zł otrzymał Łukasz Truszkiewicz – student chemii. Jego projekt łączy ze sobą dwa obszary – sztukę oraz ochronę środowiska. Łukasz chce przerabiać zużyte, plastikowe przedmioty na nowe (np. butelki, stare zabawki, opakowania) – np. meble. Autor pomysłu zaprojektował już pierwsze maszyny.

Brave Camp - Nagroda Główna

Podczas finału BraveCAMP specjalne wyróżnienia otrzymali także:

• Przemysław Krawczyk (Wydział Geologii) za projekt warsztatów edukacyjnych Geo-Learning;
  • Patrycja Zakaszewska (Lingwistyka Stosowana) za szkołę języków obcych online wg. autorskiej metody;
  • Tomasz Kalinowski za opracowanie metody oczyszczania wód gruntowych z zanieczyszczeń chemicznych;
  • Kamil Prus za projekt mapowania plonów w gospodarstwach rolnych powyżej 300 ha.;
  • Wojciech Pokój za projekt warsztatów przygotowujących do zawarcia małżeństwa „Zanim powiesz Tak”.

Karolina Pawlikowska otrzymała nagrodę publiczności za zaprojektowanie pasa do stymulowania zmysłów utraconych lub nigdy niewykształconych.

Brave Camp - wyróżnienia

Wieczorne prezentacje konkursowe (Demo-night) i uroczysta gala rozdania nagród

Występom laureatów kibicowali zaproszeni goście m.in.: przedstawiciel sponsora Dyrektor medyczny Pfizer Polska Michał Kurzelewski, dyrektor UOTT – Robert Dwiliński oraz jury kierownik Inkubatora UW – Jacek Sztolcman; ekspert IUW – Dagmara Strzębicka oraz przedstawicielka spółek spin off UW Anna Wójcicka z Warsaw Genomics.

Dzień zakończył się świętowaniem z laureatami, grillem i dyskusjami do rana.

Brave Camp - finał

Na koniec krótki film o …

Jeśli również tęsknicie już za #BraveCAMP, to łapcie 📽 filmik 📽 podsumowujący pierwszy letni obóz Inkubatora UW❗ I jak sądzicie, warto było❓😉

Posted by Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego on Mittwoch, 19. Juli 2017