XIII SZKOŁA LETNIA INNOWACJI – edycja online

3 września @ 08:00 - 4 listopada @ 17:00

Innowacyjność przedsiębiorstw jako warunek rozwoju społeczno-gospodarczego w obliczu niepewnej przyszłości 3 -4 września 2020 r.

Stowarzyszenie Organizatorów Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce wspólnie z Katedrą Ekonomii Politycznej Uniwersytetu w Białymstoku, Katedrą Marketingu i Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej Uniwersytetu Łódzkiego, Katedrą Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zapraszają studentów, doktorantów, pracowników, przedstawicieli ośrodków innowacji i firm do udziału w XIII Szkole Letniej Innowacji on-line.

Celem Szkoły jest budowa efektywnej sieci partnerstwa na rzecz wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki łączącej środowisko naukowe (katedry uczelni wyższych, zajmujące się innowacją iprzedsiębiorczością), administrację samorządową i centralną oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu (parki i inkubatory technologiczne, centra transferu technologii).

Zagadnienie przewodnie Letniej Szkoły Innowacji to „Innowacyjność przedsiębiorstw jako warunek rozwoju społeczno-gospodarczego w obliczu niepewnej przyszłości” – w szczególności obszary problemowe:

Konkurencyjność i innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce

• Konkurencyjność i innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce
  • Zdolność innowacyjna przedsiębiorstw•Bariery i stymulanty rozwoju innowacji
  • Start-ups, spin-offs, spin-outs•Industry 4.0
  • Komercjalizacja wiedzy i technologii
  • Współpraca MSP z ośrodkami naukowo-badawczymi

Polityka innowacyjna oraz wsparcie publiczne i prywatne dla zwiększenia innowacyjności MSP

• Krajowa i regionalna polityka innowacyjna
  • Wsparcie publiczne dla zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw
  • Zarządzanie procesami innowacyjnymi w regionie
  • Wsparcie innowacyjnych przedsiębiorstw w polityce regionalnej
  • Rola jednostek naukowych w ekosystemie innowacji
  • Rola ośrodków przedsiębiorczości i innowacji we wsparciu innowacyjności przedsiębiorstw

Przedsiębiorczość

• Teorie i modele przedsiębiorczości
  • Kompetencje przyszłości, przedsiębiorczość, kreatywność, innowacyjność
  • Intencje i orientacja przedsiębiorcza firm i osób
  • Przedsiębiorczość społeczna
  • Innowacje społeczne

Informacje organizacyjne:

1. do 25.08.2020r. – zgłaszanie uczestnictwa w konferencji (rejestracja on-line)
  2. do 25.08.2020r. – wnoszenie opłaty konferencyjnej

Opłata za uczestnictwo:

Wariant 1.

Uczestnictwo (przedstawienie prezentacji w formie online, webinaria, dyskusja) –100,00 zł(uczestnik otrzymuje certyfikat udziału w konferencji).

Wariant 2.

Uczestnictwo z publikacją artykułu 20 pkt (przedstawienie prezentacji w formie online, webinaria, dyskusja oraz publikacja artykułu naukowego) –600,00 zł (uczestnik otrzymuje certyfikat udziału w konferencji, recenzowaną monografię naukową, 20 pkt za artykuł) Warunkiem opublikowania artykułu jest wniesienie opłaty oraz uzyskanie pozytywnych recenzji w czasopiśmie naukowym. W przypadku braku pozytywnej opinii recenzentów, uczestnik dostanie zwrot 450,00zł.

• do 30.09.2020 – nadsyłanie artykułów w języku polskim (Wariant II) – wytyczne do artykułów zostaną przesłane po dokonaniu rejestracji i opłaty na wskazane adresy e-mailowe.
  • do 30.11.2020 – recenzje
  • pierwszy kwartał 2021 – wydanie publikacji