tel. +48 22 55 40 730

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

NCBR-NAP: NCBR-Nevada Acceleration Program – TERMIN NABORU

6 marca

10 najlepszych start-upów reprezentujących branże kluczowe dla Polski i Nevady wyjedzie na tygodniowy program akceleracji do Reno i Las Vegas z szansą, by spełnić swój amerykański sen i rozpocząć działalność na terenie Stanu Nevada.

W dniu 19 lutego NCBR uruchomiło pilotażową edycję Działania akceleracyjnego ze Stanem Nevada pod nazwą NCBR-NAP: NCBR-Nevada Acceleration Program. Realizacja Działania została zlecona NCBR przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie ustawy o NCBR oraz rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie szczegółowego trybu realizacji zadań Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Działanie jest bezpośrednim efektem listu intencyjnego podpisanego przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina oraz ówczesnego gubernatora Stanu Nevada, Briana Sandovala.

Celem Działania jest łączenie innowacyjnych ekosystemów Polski i Stanu Nevada poprzez akcelerację wyłonionych w konkurencyjnej procedurze (selekcji), zarejestrowanych w Polsce, młodych firm technologicznych na rynku amerykańskim, przy wykorzystaniu instytucji i związanych z nimi mentorów ze Stanu Nevada. Oczekiwanym rezultatem Działania jest doprowadzenie do rozpoczęcia współpracy pomiędzy firmami i instytucjami z Polski i Stanu Nevada w szeroko rozumianym obszarze innowacyjności, w tym komercjalizacja oferowanych rozwiązań technologicznych oraz wspieranie kooperacyjnych form działalności badawczo-rozwojowej.

Kto może aplikować?

Do udziału w Działaniu mogą przystąpić start-up’y, czyli młode firmy technologiczne – przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w obszarze technologicznym o krótkiej historii działalności prowadzonej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, których data wpisu do właściwego rejestru jest nie krótsza niż 6 miesięcy. Start-up może mieć w szczególności formę spółki kapitałowej. Do udziału w Działaniu mogą przystąpić jedynie ci przedsiębiorcy, którzy w okresie 5 lat poprzedzających ogłoszenie Regulaminu Działania nie uczestniczyli w żadnym z etapów w krajowym lub zagranicznym konkursie, programie albo innym Działaniu realizowanym we współpracy ze Stanem Nevada.

Premiowane będą te start-upy, których obszary działalności wpisują się zarówno w Krajowe Inteligentne Specjalizacje, jak i w branże kluczowe dla gospodarki Stanu Nevada, jak np. technologie wodne, przechowywanie danych, przemysł wydobywczy czy branża hotelarsko-gastronomiczno-rozrywkowa.

Ważny termin

  • do 6 marca – nabór do Działania

 

Więcej informacji na stronie programu

Organizator

NCBiR
Strona internetowa:
http://www.ncbr.gov.pl/