• To event minęło.

Narodowe Laboratorium Fotoniki i Technologii Kwantowych – Kick-off meeting 18.02.2020 r.

18 lutego @ 10:30 - 17:30

Głównym celem rozpoczynającego się projektu jest rozwój nowoczesnej infrastruktury badawczej w dziedzinie ogólnie pojętej fotoniki i technologii kwantowych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb przemysłu.
W ramach projektu powstaną:

Laboratoria technologii kwantowych

Stworzenie infrastruktury pozwalającej na praktyczne wykorzystanie własności pojedynczych obiektów kwantowych, ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie pojedynczych fotonów w zagadnieniach komunikacji kwantowej.

Krajowy system wytwarzania i dystrybucji wzorcowej nośnej optycznej

W ramach Laboratorium powstanie ogólnopolska sieć dystrybucji ultrastabilnego sygnału wzorcowego czasu i częstotliwości z optycznego zegara atomowego działającego w toruńskim Krajowym Laboratorium Fizyki Atomowej, Molekularnej i Optycznej.

Laboratoria technologii fotonicznych

Głównym celem budowy jest stymulacja rozwoju technologii takich jak projektowanie, wytwarzanie i charakteryzacja światłowodów standardowych i specjalnych czy struktur plazmonicznych, obrazowanie struktur biologicznych na potrzeby diagnostyki i terapii medycznych, oraz spektroskopii laserowej.

Agenda i rejestracja

Data: